28 Aralık 2016 Çarşamba

Ajanda serüvenim (Bullet journal)

Kendimi bildim bileli düzen telaşındayım. Yapılacaklar listesine tik atmak acayip rahatlık hissi veriyor. Ajanda kullandığım için yapılacaklar listesi, alınacaklar gibi küçük notlarda hep ayrı bir not defterinde tutuyordum. 2017 yılındaki hedefim ise hepsini bir defterde toplamak yani kendi ajandamı oluşturmak istiyorum. Nam-ı diğer “bullet journal” benim tabirimle “kendi ajandam” tamamen kendi keyfime göre oluşturacağım bir defter.Renkli kalemlere, yapışkan notlarla süslenebilir ama ben daha sade olması taraftarıyım. Son bir aydır özellikle instagramda bu tür hesapları takip ediyorum.


 Hazır ajanda kullanmaktan daha mantıklı. Sayfaları istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz. Mesela 2016 yılında Sinek Sekiz’in ajandasını kullandım. Gayet memnundum ama özellikle Eylül ayı tamamen boşa gitti. Ve ders çalışma rutinim, yapılacaklar listesi için ayrı bir not defteri tuttum. Kendi ajandamı oluşturarak defter yığınına son vermek istiyorum.Genellikle Leuchtturm1917 ya da Moleskine marka defterler kullanılıyor. Ben tercihimi Le Color markasının Recnote serisinden kullanmak istedim. Herhangi kareli deftere de uygulanabilir sonuçta siz kendinize göre ayarlıyorsunuz. Herhangi bir sınırlama yok hayal gücüne kalmış bir şey :)Bir şeyler oluşturmaya başlayınca sizlerle paylaşacağım.

Sade günler dilerim :) 

6 yorum:

 1. Bayılırım yazmaya listelemeye... :)

  YanıtlaSil
 2. Bu yıl bende bullet journal hazırlayacağım, 2-3 farklı defter ve neyi nereye yazdığını sürekli karıştırmak hem zaman kaybı hem de yorucu :) Geliştirdikçe paylaşalım birbirimize fikir olsun :)

  Sadelik ve sevgiyle, iyi yıllar ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum, neyi nereye yazdığını aramak kadar sinir bozucu bir şey yok :) Evet paylaşalım paylaştıkça bilgi çoğalır :)
   Sevgiler:))

   Sil
 3. Nereden satın aldınız acaba? :)

  YanıtlaSil