21 Ocak 2017 Cumartesi

5 Minimalist Youtube Kanalı

Dönem sonu malum büyük bir temponun içindeyim. Bu aralar sıfır atık dışında pek fazla yazı okumaya kendimi veremedim. Ders aralarında video izleyerek kafamı dağıtmaya çalıştım. Youtube'da minimalizm konusu biraz kısıtlı. Fazla kişi içerik üretmiyor bu konu hakkında. Ama yapanlarda hakkını veriyor. Takip etmenizi önerdiğim 5 minimalist kanal var. 

1- LavendaireBirçok şeyi öğrendiğim kanal benim için. 2016 yılıma tema koyup onu gerçekleştirmek ve bunu hayatım boyunca devam ettirme düşüncesini ilham aldığım kişi. Videoları ve konuşması motivasyonunuzu kesinlikle arttıracaktır. Göz atmanızı tavsiye ederim.

2- Jenny MustardEv turu videosu beni şok etmişti. Gerçekten bavulun üstünde yemek yenilebilir mi diye bir düşündüm. Ama daha sonra yavaş yavaş evin eksiklerini kendisi hallederek ( DIY Minimalist Table isimli videosuna kesin göz atın) tüketim çılgınlığına nasıl kafa tuttuğunu fark ettim. Ayrıca kendisi vegan olduğu için kanalında birçok alternatif vegan yemekleri bulunmakta.

3- Break the TwitchSanki yıllardır tanıdığınız bir kişi karşınızda konuşuyor gibi hissediyorsunuz. Verdiği tavsiyeler herkesin rahatlıkla uygulayabileceği nitelikte. 

4- Rachel AustHem sporun, hem yemek tariflerinin hem de minimalizmin bulunduğu bir kanal. Buradan 30 gün minimalizm listesini de bulabilirsiniz.

5- LightbyCocoKapsül gardırop fikrini kafamda oluştururken ilham aldığım kişilerden biriydi. Kıyafet, ev eşyalarında sadeleşmenin yanı sıra teknoloji konusunda da iyi fikirler üreten kanal.

Sizin severek takip ettiğiniz Youtube kanalları var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Sade günler dilerim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder