19 Haziran 2017 Pazartesi

Minimalizmi Düşündüren İşaretler

Merhabalar !

Nihayet sunularım bitti geri döndüm o kadar özledim ki sizlerle minimalizm hakkında sohbet etmeyi. Kısa kesiyorum ve bugünkü yazıma başlıyorum o zaman. Bugün minimalizmi hiç bilmeyenler için, yaşamlarına artık minimalizm felsefesini düşündürmesi gereken işaretleri paylaşacağım. Bu işaretlerden bir kaçı sizde varsa minimalizm hakkında bilgi sahibi olmaya başlayın derim. 
1- Sağlığınızda sorun yaşıyorsanız.

Bu aralar çok mu kilo aldınız? Abur cuburları çok tüketiyorsanız, sağlıklı beslenmeye spora vakitiniz yoksa, uyku düzeniniz bozulduysa minimalizmi zamanınızı ayarlama üzerinde kullanarak sağlınızı eski haline çevirebilirsiniz. 

2- Borçlarınız varsa.

Kredi kartı borçları dağ gibi sıralandıysa. İhtiyacınız olmadığı halde sürekli almaya devam ediyorsanız. Ve bu durum canınızı sıkıyor, size mutluluk getirmiyor ise hayatınızda bazı şeylerin değişme vakti gelmiştir.3- Kullanmadığınız eşyalar

Sırf yer kaplamak için en fazla bir yıl boyunca dolabınızda sakladığınız eşyalar varsa, elemenin vakti gelmiştir. Geri dönüşüme ya da ihtiyacı olan kişilere vererek hem yer rahatlığı sağlarsınız hem de sürekli alışveriş döngüsüne hayır demiş olursunuz. Evinizdeki dağınıklığı da önlemiş olursunuz böylece.

4- Sürekli anahtar, cüzdan, flash bellek gibi eşyalarınızı kaybediyorsanız.

Evinizdeki karmaşa çantanızda, günlük yaşamınızda da sizi etkiliyorsa (özellikle flash bellek kayıplarını çok yaşadım) elinizin altında çok fazla gereksiz eşya var demektir. En iyisi onları azaltmaya çalışmak.
5- Sabahları zaman kaybı yaşıyorsanız.

Çok fazla giysiniz olduğu halde ne giyeceğinizde karar vermekte güçlük çekiyorsanız, alışverişi bırakıp dolabınızın içeriğini düzenlemenizi tavsiye ederim. 


Küçük gibi görünselerde 24 saatimizden kayıp yaşatan işaretler bu kadar. Sizlerinde yaşadığınız küçük sorunlar varsa lütfen benimle paylaşmayı unutmayın.Sevgiler, sade günler dilerim. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder