17 Ağustos 2017 Perşembe

Bullet Journal (Kendi Ajandam) Başarısızlığım

Herkese merhabalar ! Uzun bir süredir yoktum, sizlerle konuşmayı özledim, nasılsınız ? Neler yapıyorsunuz? Sada yaşam nasıl gidiyor? Beni haberdar etmeyi unutmayın.

Bugün gelen mesajlar üzerine bu konu hakkında yazı yazmak istedim. Konumuz kendi ajandamın (bullet journal yani) resimlerini veya aylık güncellemelerini neden paylaşmadığım.

Çoğu kişi kendisinin de ajanda yapmak istediğini ve benim nasıl düzen oluşturduğumu sormuş. Ama kendi ajandamı oluşturmak benim için hüsran oldu. Yapamadım, beceremedim daha doğrusu adam gibi çizgi bile çizemiyorum zaten :) Çizdiklerime bakıyorum ve inanın paylaşsam hayattan soğursunuz. Kendi ajandınızı oluşturmak emek ve zaman isteyen bir durum ve benim ajanda için ayıracak zamanım biraz kısıtlı. O yüzden kendi ajandamdan vazgeçtim.

 

Bu sefer başka sorun çıktı. Not almadan, planlamadan yapamayacağım için arayışa düştüm. Bu saatten sonra yeni bir ajanda da alamazdım, sonuçta ocak ayında değiliz. Pinterest'e bakayım bir dedim ve bazı blogların oluşturduğu takvimler, yapılacak listeleri, planlayıcıları buldum. emmastudies adlı blogda yazdırılabilir sekmesinde haftalık planlayıcı kağıtlarını indirdim ve çıkarttım.


theorganisedstudent.tumblr.com blogundan ise aylık takvimleri, harcamalar kağıtlarını indirdim. Şimdi bütün aylar ayrı ayrı dosyalarda, sırası geldikçe kullanıyorum. 


Benim gibi kendi ajandasını oluşturamayanlar veya farklı seçenek arayanlar bu bloglara bakabilir. Sizler ajanda düzenini nasıl sağlıyorsunuz? Benimle paylaşmayı unutmayın.Sevgiler. 

2 yorum:

 1. Mutlaka bakıcam önerdiğin yerlere..
  Ben de bu ara deftere ajandaya yazma alışikanlığımı kaybettim..yoğun bir dönem yaşıyorum sağlık ve maneviyat olarak... biraz toparlanmam gerek.. sonra yine düzene giricem sanırım..
  iyi haftasonlarıııı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatımızın belli dönemlerinde sorunlar olabiliyor.Bu zamanlarda ajanda falan dinlemiyoruz, düzen tamamen değişiyor. Umarım bu yoğun dönemini hemen atlatırsın.
   İyi hafta sonları, sevgiler :)

   Sil