7 Eylül 2017 Perşembe

Teşekkür Ederim

Neredeyse 1 yıl olacak bu serüvene başlayalı. Kararlar aldım, uygulamaya çalıştım, yeri geldi başarısız oldum, insanların kötü düşüncelerine maruz kaldım. Ama yılmadım, bırakmadım ve devam ettim. Her başarısızlık, her yere düşmem beni daha güçlendirdi. Kolay değil bir şeyleri değiştirmek özellikle bu yaşam tarzınız ise hiç kolay değil. Sürekli kendinizi takip etmelisiniz ilerleme var mı diye. Sizin gibi değişmeye çalışan insanlarla iletişim halinde olmalısınız, öğrenilecek çok şey var. Sade yaşam kendimi keşfetmeme yardımcı oldu. Sadece eşyaları azaltmakla sınırlı kalmadı. Bana beni öğretti. Kendimi dinlemeyi keşfettirdi. Önceden insanların düşünceleri benim için ön plandayken şimdi sadece ben varım hayatımda. İçimdeki huzuru en çok buna borçluyum. Bana verilen her yeni günü daha anlamlı yaşamaya çalışıyorum. Zamanın telafisi yok çünkü. Pek yakın olmadığım kişilerle buluşup kalitesiz zaman geçirmektense kendime ayırıyorum artık bunu. İnsanlar başkalarının yaşamlarına çok fazla karışıyorlar artık. Düşünmeden, bilmeden eleştiriler yapılıyor. Ne zaman böyle olduk? 


Her özel günlerde alışveriş merkezlerine indirime koşmaktansa sevdiklerimle vakit geçiriyorum. En güzel hediye bu bence.

Koşuşturmuyorum. İlla o gün yapılacaklar listesinde diye bütün işleri yapmaya zorlamıyorum kendimi. Vücuduma kaldıramayacağı stresi yüklemek istemiyorum. Yeri geliyor yavaş vakit geçirmeye çalışıyorum.

Almıyorum. Yeni sezon geldi diye bir kazağın sekiz on tane farklı renginden almıyorum. Sonu gelmeyecek çünkü. Alamıyorum. Aldığım kazağın yapımında çalışan işçilerin şartlarını düşündükçe elim almaya gitmiyor. İnsanlığıma yakıştıramıyorum.

Atamıyorum. Plastik ürünlerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Toprağın sunduğu cömertliğe karşı ona plastik vermek istemiyorum. 

Doldurmuyorum. Yaşadığım alanı bir anlık hevesle alacağım ürünlerle doldurmuyorum. Heves geçince ne olacak ? 

Kullanmıyorum. Cildimdeki kusurlarımı (!) örtmek için, insanlara daha iyi görünmek adına satılan hayvanlar üzerinde türlü işkencelerle test edilen ürünleri kullanmıyorum. Doğal ve sade bir makyaj. Benim olayım bu sanırım.Bu liste uzar gider yapmadıklarım hakkında. Kısacası 1 yıl boyunca değişmeye çalıştım. Hala da uğraşıyorum. Bu aralar blogda fazla paylaşım yapamadım Kendime 1 yıl boyunca pes etmediğim için teşekkür etmek istedim ve doğaya kaçtım sevdiklerimle. Olabildiğince telefondan uzak kalmaya çalıştım. Bol bol çam havası depoladım. Kendime olan teşekkürümü gerçekleştirdim.Ve sizler bu 1 yıl boyunca yanımda olduğunuz, benimle birlikte öğrendiğiniz, yeni şeyler öğrettiğiniz, dertleştiğiniz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Küçük bir topluluk olarak sade hayatı birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Ve bence çok iyi gidiyoruz bu konuda. Her gün yeni kişiler katılıyor, yeni yaşamlar görüyoruz. Desteğiniz olmasaydı böyle aktif büyüyemezdik. Her şey için çok teşekkür ederim. Bizim serüvenimiz daha yeni başlıyor.

Sade ve huzurlu günler dilerim. 

4 yorum:

 1. Paylaşmayı sevdiğiniz için ben teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarınız, desteğiniz için ben teşekkür ederim. İyi ki varız :)

   Sil
 2. Umarım bizde sadeleşme yolunda başarılı oluruz. Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım ne kadar fazla ve birlik olursak sade yaşam o kadar güzel geçer :)

   Sil