23 Ocak 2018 Salı

Yeni Yollar Eski Düzen

Merhaba sevgili minimalist dostlarım, nasılsınız?

Daima insanların birbirlerine söyledikleri iyi dileklerin gücüne inandım. Sizlerin güzel dilekleri sayesinde hayatım yeniden düzene girdi. İçinde bulunduğum durumdan, yerden kısa bir süre uzaktayım. Yeni iş hayatıma alışmaya çalışıyorum, kendimi üzmüyorum olan oldu ve her zaman aklımdan "her şerde bir hayır vardır" geçiyor. Yaşadıklarımı düşünmek beni geriye götürmekten, üzmekten başka bir şeye yaramıyor, bundan sonra geleceğimi çizeceğim. Kendi isteğime göre planlar yaparak, kendime daha fazla vakit ayırarak yaşayacağım.


İş için bir süre başka şehirde olmam gerekiyor, başladım toparlanmaya. Bu arada hem toparlanıyorum hem de elimdekileri gözden geçiriyorum, bir süre sade hayattan uzak bir yaşam sürdüğümden elimdekilere bakıyorum. Bu dönemde üzüntümü kitaplara anlatmıştım, herkes depresyonu farklı yaşıyor :) Normalde e-kitap okuyucu kullanırım ama bilgisayarı açmak istemediğimden kitaplar aldım. Şimdi onları ayrı ayrı paketliyorum yardım için. 


Alışveriş fazlalığım neyse ki bu kadar. Benim için asıl sorun beslenme ve uyku düzenim. Düzenim oturdu derken bir anda tam tersine döndü, çok fazla gereksiz yiyecek tükettim. Bu yüzden halsizlik, baş ağrılarım ve uykusuzluğum daha da arttı. Uyku düzenim iş sayesinde eski düzenine döndü ama spor ve beslenmeyi toparlamak zaman alacak. Çok soğudum çünkü. İnsan hemen nasıl soğuyor, düzen oluşturmak çok zaman alıyor ama yıkmak çok kolay.

Eat Clean. Train Dirty. :)


Bloguma gelecek olursak haftada 2 gün minimalizm, kişisel gelişim ya da sohbet tarzında yazılarım olacak, birlikte öğrenmeye devam edeceğiz, deneyimlerimizi paylaşacağız. Cumartesi önerisine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güzel motivasyon sağlıyor :)

Sizlerin önerisi olursa lütfen benimle paylaşmayı unutmayın :)

Sevgiler, sade günler dilerim.

2 yorum:

  1. Yeni şehir hayırlı olsun uğur getirsin..
    http://loveandsmile.wordpress.com/

    YanıtlaSil